Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

PROMAG S.A.Drewniane kontra plastikowe. Które europalety są lepsze?


Gdy słyszy się o paletach transportowych, pierwszym, naturalnym skojarzeniem są oczywiście drewniane europalety, które od lat znajdują zastosowanie w ogromnej liczbie branż, są także kreatywnie wykorzystywane w domach, gdzie tworzy się z nich meble. Jednak coraz większą rolę na rynku odgrywają ich plastikowe odpowiedniki. Czy syntetyczne europalety mogą rywalizować z drewnianymi? Które z nich wybrać? Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Większość przedsiębiorców rozpatruje wybór palet pod kątem wytrzymałości, myśląc przede wszystkim o transporcie i magazynowaniu. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu trwałych materiałów i odpowiednich technik produkcji tworzywo sztuczne wytrzymuje znacznie więcej niż drewno, szczególnie to słabszej jakości. Drewniane palety da się naprawiać, jednak to zwiększa koszty ich regularnego użytkowania. W biznesie niezbędna jest zresztą niezawodność jak największej liczby technologii.

Plastikowe palety euro są ponadto znacznie bardziej higieniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości, a to niebagatelny argument na rzecz ich zakupu. Nie da się ukryć, że dezynfekcja czy mycie tworzywa sztucznego to pestka w porównaniu do drewnianych palet.

Jest też faktem, ze plastikowe palety stwarzają szereg możliwości dzięki swoim uniwersalnym wymiarom i rozmaitym wariantom. Zakupu warto dokonać w sklepie internetowym tm24.pl, w którym nie tylko ceny, ale przede wszystkim szeroka perspektywa zastosowań dostępnych produktów przekonują do złożenia dużego zamówienia, ściśle pod kątem własnego biznesu.

Skoro już o cenach mowa, zdecydowanym atutem drewnianej palety jest właśnie niski koszt zakupu, nie tylko na rynku wtórnym. Szkopuł w tym, że przez regularne naprawy i serwisy koszty eksploatacji szybko przekraczają podstawową cenę plastikowego wariantu. A ten, jak już zostało wspomniane, wymaga co najwyżej łatwego czyszczenia i jest bardziej wytrzymały.

Dlatego przedsiębiorca, który trafia na stronę internetową wspomnianego sklepu, musi dokonać samodzielnego wyboru. Fakt, plastikowe europalety wymagają większej inwestycji na start, ale w dłuższej perspektywie znacznie bardziej się opłacają, przynoszą więcej dodatkowych korzyści.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)Działalności z tej samej branży

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
Ekoprodet
ul. Os. Rusa 45, 61245 Poznań
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno