Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.Nowoczesne silniki elektryczne • Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.


Na rynku zachodzą nieustanne zmiany wynikające w dużej mierze z ciągłego unowocześniania istniejących już przedmiotów, a najlepszym na to przykładem są silniki. Te, które produkowane są obecnie w ogromnym stopniu różnią się od tych, jakie dominowały rynek jeszcze zaledwie kilka lat temu. Odpowiada za to kilka czynników, przede wszystkim natomiast zdaniem profesjonalistów ze strony internetowej utrzymanieruchu.pl znaczenie ma fakt, że nowoczesne silniki elektryczne posiadają specjalną konstrukcję i zastosowane w nich zostały podzespoły o odpowiedniej jakości. Silniki energooszczędne dzięki wprowadzeniu tych zmian pracują teraz bardzo cicho, niezwykle wzrósł przy tym również poziom ich sprawności. 

Warto zwrócić uwagę także na fakt, jak bardzo wytrzymałe się one stały, co najlepiej widać na przykładzie nieporównywalnie lepszego reagowania na trwałe obciążanie ich mocą zdecydowanie wyższą niż znamionowa. Bardzo mocno ograniczone zostały również straty, które prowadziły do zamieniania energii na ciepło. Rodzajów takich strat w silnikach elektrycznych jest bowiem bardzo wiele, wymienić można wśród nich straty mechaniczne, wywoływane chociażby przez tarcia oraz te występujące w miedzi, stanowiącej uzwojenie. Nowoczesne silniki elektryczne, które uznawane są powszechnie za energooszczędne, wyróżniają się na tym tle pod kilkoma względami. 

Najważniejszą zaletą, jaką posiadają w tym zakresie jest fakt, iż ograniczają one w bardzo dużym stopniu straty zachodzące w rdzeniu i w miedzi. Pozwala to na wyraźne zmniejszenie średnicy wentylatora, a także na obniżenie strat mocy na przewietrzanie silnika. Dzięki tym cechom zastosować można w nowoczesnych silnikach elektrycznych blachę elektrotechniczną, która wykazuje zdecydowanie niższą stratność oraz grubość. Tym samym sposobem można sobie zagwarantować wydłużenie obudowy silnika, ale nie zmieniając przy tym wymiarów montażowych. Aby zminimalizować straty czynne w uzwojeniach stosuje się więcej miedzi w stojanie oraz aluminium w wirniku. Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.utrzymanieruchu.pl/
Numer telefonu: 22 852 44 15
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wincentego Rzymowskiego 30
Kod pocztowy: 02-697

Firma została dodana: 2019-08-08
Źródła:
https://www.utrzymanieruchu.pl/silniki-elektryczne-o-wysokiej-sprawnosci/Autor wpisu: Patrycja Nowakowska


Działalności z tej samej branży

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
PLEXMEDIA
ul. Lipka 94, 05205 Klembów
BRADEX s.c.
ul. Grójecka 4, 05650 Nowe Grobice