Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Klinika dla młodzieży OazaTerapia uzależnień od gier komputerowych - na czym polega?


Strona internetowa terapiemlodziezy-oaza.pl to miejsce, gdzie znajduje się oferta prywatnej kliniki leczenia uzależnień. Doświadczeni terapeuci, psycholodzy i psychiatrzy zajmują się dziećmi i młodzieżą, którzy nałogowo sięgają po alkohol, narkotyki dopalacze. Leczone są tu również uzależnienia behawioralne. W obecnych czasach poważnym problemem jest nadmierne korzystanie z Internetu i komputera. Negatywnie wpływa to na zdrowie fizyczne i psychiczne, jest przyczyną wad postawy, migren, zaburzeń odżywiania, pogorszenia wzroku, agresji i nerwicy. Często powoduje również kłopoty w nauce, a także wycofywanie się z relacji rówieśniczych.

W ośrodku oferowana jest między innymi terapia uzależnień od gier komputerowych. Osoby, które nadmiernie korzystają z komputera, często tracą kontakt z otaczającą je rzeczywistością, nie kontrolują czasu, który spędzają przed ekranem. Zwycięstwo dostarcza im pozytywnych emocji i wielu wrażeń. Nałóg zazwyczaj zaczyna się niewinnie. Z czasem pojawia się poważne uzależnienie, które sprawia, że wszystko inne przestaje być ważne. Ma ono destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie młodego człowieka. Podczas terapii pacjenci uczą się korzystania z komputera i gier w sposób kontrolowany, poznają inne  konstruktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Nałóg upośledza funkcjonowanie w szkole i domu, sprawia, że dziecko nie radzi sobie z obowiązkami, rezygnuje z kontaktów z rówieśnikami oraz bliskimi. Uzależnienie objawia się spędzaniem wielu godzin przed monitorem, odwiedzaniem portali społecznościowych, korzystaniem z komunikatorów. Osoby takie odczuwają silny przymus korzystania z komputera, a wszelkie próby odciągnięcia ich od ekranu powodują frustrację, agresję i złość. 

W ośrodku uzależnień pracują doświadczeni specjaliści, którzy wspierają rodziny pacjentów, przekazują im niezbędną wiedzę, a także doradzają w trudnych chwilach. Podczas terapii młodzi ludzie uprawiają sporty, czytają książki i oglądają filmy. Nadmierne korzystanie z komputera może być objawem nałogu, który wymaga specjalistycznego leczenia. Dzięki niemu łatwiej poradzić sobie z tym niebezpiecznym uzależnieniem behawioralnym. W klinice pomoc otrzymują również osoby, których problemem jest hazard lub alkoholizm. Wykorzystuje się tu skuteczne metody, dzięki którym można osiągnąć pożądane efekty. Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/
Numer telefonu: 725 18 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Firma została dodana: 2021-11-17
Źródła:
https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/objawy-uzaleznienia-gier/Autor wpisu: Ewa Jakubowska


Działalności z tej samej branży

Zwiedzaj Toruń
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
Wycieczkownia
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
P.P.H.U "PROD-MASZ" Grzegorz Gwisdalla
ul. Kolejowa 8c, 89506 Kęsowo