Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

AUTOMATIK ELEKTROCIEPŁOZasada działania pieców akumulacyjnych


Jednym ze sposobów na szybkie ogrzewanie pomieszczeń niewielkim kosztem jest zakup nowoczesnych pieców akumulacyjnych, z jakimi można zapoznać się na stronie elektrocieplo.pl. Firma, do której należy witryna, sprzedaje przetestowane i bezpieczne piece akumulacyjne znajdujące zastosowanie w obiektach różnych typów. Z łatwością utrzymują one ciepło i oddają je do wnętrz przez długi czas. Posiadają niezawodne grzałki, solidną obudowę oraz bloki cegieł magnetyzowanych. Część z nich wyposażono także w dodatkowe materiały izolacyjne. Do produkcji opisywanych urządzeń wykorzystuje się stal lub aluminium, czyli metal odporny na działanie korozji.

 

Zasada działania pieców jest bardzo prosta. Ich zadaniem jest pobieranie energii elektrycznej, która następnie jest przekształcana w energię cieplną, niezbędną do ogrzewania budynków. Oddają one ciepło przez długie godziny i występują w wersji statycznej i dynamicznej. Pierwsze z nich są zaliczane do najprostszych i najtańszych urządzeń, które nagrzewają wnętrza do momentu całkowitego wystygnięcia. Działają na zasadzie konwekcji i ocieplają obiekty metodą promieniowania. Za najnowocześniejsze uznaje się modele dynamiczne, których zasada działania polega na ogrzewaniu pomieszczeń za pomocą wydmuchiwania ogrzanego powietrza.

 

Modele od renomowanych producentów odznaczają się dużą pojemnością cieplną i mogą być wykorzystywane w formie uzupełniającego źródła ciepła. Do najważniejszych atutów dynamicznych pieców akumulacyjnych zalicza się niewielkie koszty ogrzewania. Jest to efektem korzystania z taryfy nocnej, która jest tańsza od dziennej. To wysoce sprawne urządzenia o nieskomplikowanej obsłudze. Szacuje się, że mogą być użytkowane przez nawet 35 lat. Nie wymagają przechowywania opału ani posiadania oddzielnych pomieszczeń, takich jak kotłownia.

 

Ciepło gromadzone przez piece akumulacyjne zapewnia optymalną temperaturę pomieszczeń, co przekłada się na komfort mieszkańców. Szacuje się, że koszt ogrzewania takim urządzeniem jest niemalże dwukrotnie niższy w porównaniu do wykorzystywania pieców o rozładowaniu statycznym. Dobrym pomysłem w przypadku lokali o sporym metrażu może okazać się zakup dwóch sprzętów o mniejszej mocy, które zostaną umieszczone w dużej odległości od siebie. Przed ich zakupem należy jedynie zainstalować licznik dwutaryfowy.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://elektrocieplo.pl/
Numer telefonu: 601 862 788
Miejscowość: Toruń
Adres: Legionów 16
Kod pocztowy: 87-100

Firma została dodana: 2021-12-08
Źródła:
https://elektrocieplo.pl/art/168/piece-akumulacyjne-dynamiczne-stiebel-eltron-2.htmlAutor wpisu: Gustaw Sadowski


Działalności z tej samej branży

Zwiedzaj Toruń
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
Wycieczkownia
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
P.P.H.U "PROD-MASZ" Grzegorz Gwisdalla
ul. Kolejowa 8c, 89506 Kęsowo