Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

"BIOARCUS" spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąJak można przeprowadzić czyszczenie drenażu oczyszczalni przydomowej?


W wielu rejonach kraju ciągle jeszcze można znaleźć obszary, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej i jedynym rozwiązaniem dla osób pragnących zbudować w dom w takim miejscu jest budowa szamba czy oczyszczalni przydomowej. Prawidłowo zainstalowana i właściwie eksploatowana oczyszczalnia sprawdzi się, warto jednak pamiętać, że jak w każdym gospodarstwie, do kanalizacji będzie się przedostawać mnóstwo resztek organicznych oraz tłuszczów, które z czasem mogą spowodować zatkanie systemu rur odprowadzających oczyszczoną wodę do gruntu.

Czyszczenie drenażu nie należy do zadań łatwych ani tanich, dlatego lepiej jest stosować profilaktykę, zamiast wydawać pieniądze na dość kłopotliwą i trudną konserwację czy udrażnianie drenów. Niekiedy nawet konieczne jest odkopywanie całego systemu. Najczęściej powodem zatkania się drenażu jest stosowanie niewłaściwych detergentów i nadmierne oszczędzanie na biopreparatach, których zadaniem jest przyspieszenie rozkładu organicznych resztek. Złogi takie, najczęściej tłuszczowe, blokują odsączanie ścieku i zaczynają zalegać w rurach. Może się nawet zdarzyć, że woda cofnie się do oczyszczalni i spowoduje podniesienie się zawartości odstojnika.

Wiąże się to także z przykrymi i uciążliwymi zapachami, dlatego warto zapoznać się z asortymentem sklepu z linku bioexpert.pl, który ma w sprzedaży najrozmaitsze biopreparaty do czyszczenia drenażu. Przyspieszają one rozkład wszelkich złogów organicznych, dzięki czemu woda łatwiej usuwana jest z systemu drenażowego. Są to starannie wyselekcjonowane kultury pożytecznych bakterii, które radzą sobie też z zatkanym drenażem, jeśli nie jest to poważna blokada. Oczywiste, lepiej jest zapobiegać, stosując regularnie dostępne na rynku preparaty. Są one wydajne, dlatego starczą na długo i pozwolą chronić rury drenażu, jak również zapewniają prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni, przedłużając jej żywotność.

Wspomniany sklep jest pełen rozmaitych preparatów opartych na przyjaznych środowisku kulturach bakterii. Można tam znaleźć ekologiczne środki do sprzątania, prania, udrażniania kanalizacji oraz do regularnego stosowania w szambach i przydomowych oczyszczalniach. Wystarczy zapoznać się z pełnym asortymentem, aby znaleźć produkty, które sprawią, że będzie można zapomnieć o czyszczeniu drenażu, pod warunkiem ich regularnej aplikacji.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://bioexpert.pl/
Numer telefonu: 780 137 396
Miejscowość: Warszawa
Adres: Białostocka 22
Kod pocztowy: 03-741

Firma została dodana: 2022-04-17
Źródła:
https://bioexpert.pl/czyszczenie-i-udraznianie-drenazu/
https://majster-zrob-to-sam.pl/jak-oczyscic-drenaz/
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?160130-Czyszczenie-drena%C5%BCu-w-PO%C5%9A


Autor wpisu: Klara Kaźmierczak


Działalności z tej samej branży

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
BRADEX s.c.
ul. Grójecka 4, 05650 Nowe Grobice
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02954 Warszawa