Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w GdyniJakimi kompetencjami powinien legitymować się ratownik morski?


Lista zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą nastąpić na pokładzie statku podczas rejsu, jest bardzo długa. Trudno też jednoznacznie zakończyć katalog możliwych wypadków, gdyż niefrasobliwość lub nieuwaga człowieka oraz stale wzrastający poziom mechanizacji i rozwoju technologii pozwalających jednostce na sprawne poruszanie się po wodach generują ciągle nowe, nierzadko poważne problemy. Z tego powodu bardzo ważne jest, by na pokładzie znajdował się przynajmniej jeden ratownik morski. Liczba osób legitymujących się takim tytułem oraz posiadających certyfikat ukończenia zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW powinna proporcjonalnie rosnąć, w zależności od ilości uczestników wyprawy.

Odpowiednio przeszkolony ratownik powinien umieć zlokalizować zagrożenie oraz we właściwy sposób je zneutralizować. Kluczowe w jego działaniu jest odizolowanie od źródła niebezpieczeństwa współtowarzyszy i zorganizowanie sprawnej akcji ratunkowej. Ważne jest też, aby mógł on udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Umiejętności w powyższym zakresie (zarówno teoretyczna wiedza, jak i praktyka) to tematy poruszane na kursach organizowanych przez Ośrodek Szkolenia Ratowniczego Fundacji Rozwoju Akademii Morskiej w Gdyni.

Realizator szkoleń prowadzi spotkania zarówno dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia ratownika morskiego i uczestniczą w kursie po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy są zainteresowani aktualizacją informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas rejsu. Starając się, by program odpowiadał potrzebom wszystkich słuchaczy, organizator dba o najwyższy poziom zajęć, zarówno tych teoretycznych, jak i praktycznych. Za przekazanie treści odpowiedzialna jest kompetentna i doświadczona kadra. 

Miejsce na kursie można zarezerwować, korzystając z możliwości, jakie daje strona internetowa ośrodka. Publikowane są tam informacje o terminach szkoleń, podawana jest też wysokość opłat (w tym również cena za wydanie samego certyfikatu, który jest dodatkowo płatny, więc osoba zapisująca się na szkolenie wie, jaką kwotą finalnie będzie obciążona, nie ma żadnych ukrytych kosztów) oraz wymogi, jakie odnoszą się do uczestnika. Do zapisu służy specjalny link, dostępny w zakładce "Kursy". W razie pytań można skontaktować się telefonicznie lub e-mailem z administracją ośrodka.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: http://osrgdynia.pl
Numer telefonu: 11 958 685
Miejscowość: Gdynia
Adres: Skwer Kościuszki 13
Kod pocztowy: 81-370

Firma została dodana: 2022-05-12
Źródła:
http://osrgdynia.pl/terminy-kursowAutor wpisu: Jerzy Michalak


Działalności z tej samej branży

Leśniewski
ul. Rzemieślnicza 2, 83031 Różyny
Jammer GPS Shop
ul. ,
ELMOS Mateusz Moskwa
ul. Wybickiego 67, 83050 Lublewo Gdańskie