Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

REHAB Andrzej KroszczyńskiLekarz od kręgosłupa - czym się zajmuje?


Rwa kulszowa, ból kręgosłupa, a także inne dolegliwości dotyczące narządu ruchu to schorzenia, które mogą dotknąć osób w różnym wieku. Często powodują problemy z poruszaniem się i sprawiają, że wykonywanie codziennych obowiązków staje się niemożliwe. Do przyczyn występowania nieprawidłowości zaliczyć można siedzący tryb życia, nadwagę, zmiany zwyrodnieniowe, urazy mechaniczne. Andrzej Kroszczyński to lekarz od kręgosłupa, który pomaga osobom skarżącym się na wiele dolegliwości. Z jego usług mogą skorzystać pacjenci cierpiący na rwę kulszową lub barokową. W takich sytuacjach często skuteczne okazują się zastrzyki nadtwardówkowe. Pożądane efekty mogą przynieść również ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne. 

Specjalista zajmuje się także ludźmi, u których występuje zapalenie mięśnia gruszkowatego. Objawia się silnym bólem pośladka, który promieniuje do nogi. Dolegliwości zazwyczaj nasilają się podczas siedzenia. Problem ten może być następstwem różnych schorzeń, a nieleczony upośledza codzienne funkcjonowanie. Do przyczyn jego powstawania zaliczyć można dyskopatię lędźwiową, przepuklinę kręgosłupa, choroby stawów biodrowych, urazy pośladka, nagły wzrost masy ciała lub zwiększone napięcie mięśniowe. Dzięki odpowiedniej diagnostyce można rozpoznać to schorzenie.  Często stosuje się rezonans magnetyczny i RTG bioder. Leczenie może polegać na podaniu zastrzyku nadtwardówkowego, który działa przeciwzapalnie. Czasem zalecane są również ćwiczenia rozciągające. Powinny być one wykonywane zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty, gdyż tylko wówczas będą bezpieczne. Pomocne bywają także kinesiotaping, ultradźwięki i rozluźniające masaże. 

Siedzący tryb życia, niewłaściwa postawa ciała, nadmierny wysiłek fizyczny to tylko niektóre z przyczyn, które mogą powodować dolegliwości ze strony kręgosłupa. W przypadku występowania uciążliwych symptomów należy odwiedzić lekarza. Właściwa diagnostyka umożliwia wykrycie nieprawidłowości i rozpoczęcie skutecznej terapii. Dzięki temu można szybko pozbyć się bólu.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.rehab.pl/
Numer telefonu: 785 752 225
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kluczborska 9
Kod pocztowy: 01--46

Firma została dodana: 2022-08-31
Źródła:
https://www.rehab.pl/o-mnie/Autor wpisu: Jerzy Michalak


Działalności z tej samej branży

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
BRADEX s.c.
ul. Grójecka 4, 05650 Nowe Grobice
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02954 Warszawa