Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

DRILL TEAM OdwiertyOdwierty pod pompy ciepła – na co zwrócić uwagę?


Nowoczesne metody ogrzewania domu cieszą się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są wydajne, przyjazne środowisku i znacząco obniżają rachunki. Największym zainteresowaniem cieszą się gruntowe pompy ciepła.

Kluczowym etapem prac związanych z instalacją urządzenia są odwierty. Ich realizacja powinna odbywać się pomiędzy marcem a listopadem, kiedy panują dodatnie temperatury. W przypadku nowych obiektów wykopy najlepiej wykonywać jeszcze przed wylaniem fundamentów. Głębokość oraz liczba odwiertów zależy od stanu geologicznego podłoża i mocy wybranej pompy. Warto wiedzieć, że głębszy otwór zapewnia o wiele stabilniejszy odzysk ciepła niż kilka płytszych, które dają łącznie tę samą głębokość, jednak jest to opcja droższa.

Dobrym pomysłem jest podjęcie współpracy z firmą, która oferuje różne metody odwiertów, ponieważ sposób wykonania otworu jest uzależniony od rodzaju podłoża. Standardowo wykorzystuje się metodę płuczkową (pozostałość ziemi zbierającej się w trakcie wiercenia jest wypłukiwana wodą i przenoszona do innego otworu). Gdy wykop będzie gotowy, montuje się w nim sondę geotermalną. Następnie układane są rury polietylenowe w kształcie litery „U”, co zapewnia niezawodność połączeń. Na samym końcu przeprowadzana jest próba ciśnieniowa, dzięki której można sprawdzić, czy wszystkie prace przebiegły poprawnie.

Osoby, które chcą wykonać odwierty pod pompy ciepła, mogą skorzystać z usług firmy Drill Team. Przedsiębiorstwo dysponuje wykwalifikowanymi fachowcami oraz nowoczesnymi maszynami, co gwarantuje profesjonalną i szybką realizację każdego zlecenia. Poza tym zleceniodawca może skorzystać z fachowego doradztwa. Pracownicy pomogą wybrać najkorzystniejszą opcję.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://drillteam.pl/
Numer telefonu: +48 722148498
Miejscowość: Gronowo Elbląskie
Adres: Nogat 19
Kod pocztowy: 82-335

Firma została dodana: 2022-09-13
Źródła:
https://drillteam.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciep%C5%82a


Autor wpisu: Oliwia Sokołowska


Działalności z tej samej branży

Turbo-Centrum
ul. Kajkowo, Świetlińska 3, 14100 Ostróda
AMG Zaopatrzenie Przemysłu i Automatyka
ul. Legionów 47C, 82300 Elbląg
ACLARI DIAMONDS
ul. Adama Mickiewicza 9, 10550 Olsztyn