Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.Gdzie udać się na badania rentgenowskie na Śląsku?


Często zdarza się, że lekarz ogólny kieruje pacjenta na badanie do specjalisty, do którego wykonania okazują się niezbędne zdjęcia rentgenowskie. Tego rodzaju fotografie powstają z pomocą urządzenia emitującego promieniowanie X. Wprawdzie jego zbyt duże dawki mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia, ale poddając się opartej o nie diagnostyce jedynie sporadycznie, niczego się nie ryzykuje. 

Dzięki nowoczesnym technologiom stało się możliwe opracowanie urządzenia do prześwietleń RTG wykorzystującego promieniowanie jedynie w minimalnym stopniu. Tym samym badania, które jeszcze niedawno budziły mieszane uczucia wśród wielu pacjentów, są w pełni bezpieczne dla poddających im się osób i nie niosą za sobą żadnego ryzyka. W Polsce do ośrodków korzystających z zaawansowanych technicznie aparatów należy Pracownia Rentgenowska XMed Sp.z.o.o. Laboratorium ulokowane w Rudzie Śląskiej zajmuje część budynku należącego do Rudzkiego Centrum Medycznego "Szpakmed" przy ul. Szpaków 33. Przeprowadza badania w ramach kontraktu z NFZ, jak również dla osób nie korzystających z publicznej służby zdrowia. Na stronie internetowej firmy zamieszczono użyteczne informacje na temat tego, jak wygląda samo badanie, ile czasu trwa, kiedy się je stosuje, a także w jaki sposób należy się do niego przygotować. Dane kontaktowe okażą się, bez wątpienia, niezwykle przydatne w celu ustalenia szczegółów samej wizyty i jej terminu, tak, aby wypadł on jak najdogodniej dla samego pacjenta. Dokonanie tego z wyprzedzeniem pozwoli zaoszczędzić wiele cennego czasu i w znacznym stopniu ułatwi pracę lekarzom, a także samą procedurę.

Osoby wykonujące badania rentgenowskie na Śląsku zazwyczaj mogą liczyć na otrzymanie ich wyników już w ciągu 24 godzin. Wiadomo przecież, że w przypadku wielu schorzeń czas odgrywa bardzo ważną rolę. Urządzenie wykorzystywane w trakcie procesu pochodzi z 2017 roku i zostało wyprodukowane przez znaną niemiecką firmę specjalizującą się w dostarczaniu na rynek tego typu sprzętu.

Należy pamiętać o tym, że nawet zwykłe złamanie może powodować powikłania. Aby zapobiec takiej sytuacji, lekarz musi dysponować zdjęciami rentgenowskimi naruszonej kości. Nie istnieje również lepszy sposób na zdiagnozowanie wielu podstępnych chorób niż prześwietlenie wykonane w odpowiednio do tego przygotowanym gabinecie. 

  Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://xmed-rtg.pl/
Numer telefonu: 507605104
Miejscowość: Ruda Śląska
Adres: Szpaków 33
Kod pocztowy: 41-705

Firma została dodana: 2022-10-16
Źródła:
https://xmed-rtg.pl/Autor wpisu: Oliwia Sokołowska


Działalności z tej samej branży

Netpaka.eu
ul. Powstańców Śląskich 54, 42700 Lubliniec
KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. Kasztanowa 12, 42700 Lubliniec