Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Baby & Mom ClinicFizjoterapia dziecięca w Warszawie - na czym polega?


Zaburzenia rozwoju ruchowego u najmłodszych to sytuacje, które są bardzo stresujące dla rodziców. Dzięki odpowiedniemu leczeniu można pomóc młodemu człowiekowi i odtworzyć utracone funkcje motoryczne ciała, a także pobudzić te niewykształcone. Ważna jest szybka reakcja i rozpoczęcie rehabilitacji. Dzięki temu pociecha zyska szansę na prawidłowy rozwój. Należy pamiętać, że terapia w pierwszych miesiącach życia jest zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku starszych maluchów. 

Napinanie kończyn, odginanie głowy to do tyłu i asymetryczne ułożenie ciała to objawy, które wymagają konsultacji ze specjalistą. Na stronie babymomclinic.pl znajduje się oferta placówki w Warszawie, gdzie przeprowadzana jest fizjoterapia dziecięca. Obejmuje ona techniki manualne, które wspomagają rozwój młodego człowieka. Ważne jest, by rodzice dostosowali się do zaleceń terapeuty i wykonywali ćwiczenia w domu. Rehabilitacja powinna przybrać formę zabawy. W placówce wykorzystywana jest metoda NDT-Bobath. Dzięki niej można wpłynąć na prawidłowe napięcie mięśni i pozbyć się niewłaściwych odruchów. Konieczne jest utrwalanie wyćwiczonych umiejętności. Do innych technik należy metoda Vojty, która sprawdza się w przypadku zaburzeń napięcia mięśniowego lub asymetrii ułożeniowej ciała. 

Nieprawidłowości w rozwoju młodego człowieka mogą negatywnie wpłynąć na jego przyszłe życie. Ważne jest, by jak najszybciej pomóc pociesze. Dzięki odpowiednim działaniom można pozbyć się wielu dysfunkcji. Fizjoterapeuta doradza opiekunom w kwestii codziennej opieki i pielęgnacji niemowlęcia. Informuje ich, jak prawidłowo karmić, podnosić, odkładać lub przewijać dziecko. Rodzice uczą się sposobów, dzięki którym mogą wspierać rozwój malucha.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://babymomclinic.pl
Numer telefonu: 729 839 429
Miejscowość: Warszawa
Adres: Borzymowska 23
Kod pocztowy: 03-565

Firma została dodana: 2022-10-21
Źródła:
https://babymomclinic.pl/Autor wpisu: Izabela Kalinowska


Działalności z tej samej branży

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
BRADEX s.c.
ul. Grójecka 4, 05650 Nowe Grobice
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02954 Warszawa