Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

SmileUp StomatologiaPróchnica początkowa i zaawansowana - co warto wiedzieć?


Choć próchnica nie jest bynajmniej jedyną chorobą, jaka może rozwinąć się w jamie ustnej, mówi się na jej temat najwięcej, ponieważ jest najbardziej powszechna. Trudno znaleźć osobę, która jej nie ma bądź nie miała w swym życiu, czemu trudno się dziwić, gdyż na jej rozwój wpływa bardzo wiele czynników, a nawet można się nią zarazić. Oczywiście jednak nie oznacza to, że trzeba taką sytuację akceptować. Można zrobić wiele, by chorobie tej przeciwdziałać.

Ogromne znaczenie ma profilaktyka w postaci higieny. Trzeba zatem każdego dnia, minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, szczotkować zęby, używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust. Jednak to nie wszystko. Nie do przecenienia są systematyczne, kontrolne wizyty u stomatologa. Mają one na celu sprawdzenie stanu zębów. Pacjenci często uważają, że takie wizyty nie są im potrzebne, gdyż nie czują, by w ich jamie ustnej działo się coś niepokojącego. Trzeba jednak wiedzieć, że próchnica początkowa nie daje żadnych objawów. Kiedy pojawia się ból zęba, jest to znak, że dotarła ona już do tkanek miękkich, jest zatem na zaawansowanym etapie. W tym pierwszym przypadku nieraz nawet niepotrzebne jest leczenie - specjalista ze SmileUp może na przykład poinformować pacjenta o konieczności wzmożonej pielęgnacji czy zalecić wykonanie zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Uszczelnienie szkliwa i jego wzmocnienie zapobiegnie rozwojowi choroby do etapu, w którym dawałaby nieprzyjemne objawy i wymagała leczenia.

Poza tym w czasie kontroli lekarz jest w stanie dostrzec miejsca wymagające borowanie, podczas gdy sam pacjent nie zawsze ma taką możliwość, ze względu na utrudniony dostęp do tylnych powierzchni, zębów położonych dalej w jamie ustnej czy brak dostatecznego oświetlenia.

Wdrożyć można też inne działania profilaktyczne, jak wzbogacenie swej diety w wapń i witaminę C, odpowiadające za mocne kości, a zatem i zęby, czy unikanie niszczącego szkliwa cukru. Tak naprawdę jednak najważniejsza jest higiena, która musi być niezwykle dokładna!Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://smileup.pl
Numer telefonu: 603 266 466
Miejscowość: Warszawa
Adres: Romaszewskiego 10
Kod pocztowy: 01-892

Firma została dodana: 2022-12-11
Źródła:
https://smileup.pl/zapobieganie-profilaktyka-i-leczenie-prochnicy-zebow/Autor wpisu: Jerzy Michalak


Działalności z tej samej branży

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
BRADEX s.c.
ul. Grójecka 4, 05650 Nowe Grobice
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02954 Warszawa