Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Franknews.plCzy ugody z frankowiczami są dla kredytobiorców korzystne?


Banki coraz częściej przegrywają w sądach sprawy z frankowiczami, wobec czego nie jest czymś dziwnym, że poszukują nowych sposobów na to, żeby jak najmniej na tym stracić. Dlatego na przykład coraz częściej pojawiają się propozycje takie jak ugody z frankowiczami, aczkolwiek eksperci od spraw bankowych nie polecają konsumentom się na nie decydować. Sytuacja osób mających zobowiązania finansowe we frankach szwajcarskich bardzo często jest trudna, sporo z nich ma już też za sobą skomplikowaną procedurę związaną z pozwaniem banku. Jeśli ktoś ma  słabą kondycję finansową, to być może zastanawia się nad tym, czy nie skorzystać z rozwiązania, jakie oferuje bank. Natomiast eksperci prowadzący portal franknews.pl wyraźnie wskazują, że nie jest to zasadne, chociażby dlatego, że rzeczywiście można w sądzie w krótkim czasie uzyskać korzystny dla siebie wyrok. 

Dotychczas przeprowadzane badania statystyczne pokazują, iż tak naprawdę niewiele kredytobiorców decyduje się na ugodę. Tym również sugerują się specjaliści ze wskazanego portalu, uzasadniając swoje stanowisko. Patrząc na obecną sytuację gospodarczą, nie jest korzystne decydowanie się na przewalutowanie kredytu we frankach na złotówki. Podobnie nie należy się też decydować na alternatywę ze stałym oprocentowaniem. 

W związku z tym eksperci przekonują, że dla frankowiczów najkorzystniejsze jest złożenie pozwu w sądzie. Dla wielu osób może być to stresujące i mogą obawiać się, iż sprawy nie wygrają, z kolei warto mieć świadomość, że wyroki wydane do tej pory pokazują, iż warto decydować się na postępowanie w sądzie. W większości wypadków orzeczenia są pomyślne dla kredytobiorców oraz szybko nabierają mocy prawnej. Nie trzeba więc długo czekać na wyjaśnienie sytuacji.

Ugody zostały zaproponowane, kiedy sytuacja w polskiej bankowości oraz ogólna sytuacja gospodarcza były stabilne. W obecnych realiach zupełnie nie opłaca się konsumentom decydować na rozwiązania proponowane przez kredytodawców, gdyż znowu mogłyby okazać się niekorzystne. Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.franknews.pl
Numer telefonu:
Miejscowość:
Adres:
Kod pocztowy: -

Firma została dodana: 2022-12-18
Źródła:
https://www.franknews.pl/frankowicze-nie-podpisuja-ugod-z-bankami-nic-dziwnego-jak-w-sadach-wygrywaja-szybko/Autor wpisu: Patrycja Nowakowska


Działalności z tej samej branży

Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz
ul. ,
centrum balustrad
ul. ,
Winoklejki
ul. ,