Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

BabyFizjoFizjoterapia dzieci w Poznaniu – terapia nieprawidłowego napięcia mięśniowego


Napięcie mięśniowe jest częstym problemem wśród osób z porażeniem mózgowym. Istnieje wiele terapii, które mogą pomóc poprawić działanie mięśni i zmniejszyć bolesne skurcze. Ważne jest, aby zabiegi zacząć stosować jak najwcześniej.

Odpowiednie ćwiczenia pomagają w poprawie równowagi i koordynacji. Mogą być również przydatne w łagodzeniu bólu. W przypadku niemowląt ćwiczenia powinny być wykonywane pod czujnym okiem fizjoterapeuty. Kolejny sprawdzony sposób walki ze spastycznością stanowi masaż. Jest on szczególnie pomocny w zmniejszaniu napięcia mięśni oraz niekontrolowanych ruchów, które czasami obserwuje się u osób cierpiących na schorzenia neurologiczne. Niekiedy fizjoterapeuci używają ciepłych i zimnych okładów przed lub po masażu, aby pomóc rozluźnić napięcie w ciele. W terapii praktykuje się także rozmaite techniki rozciągania, które należy wykonywać po ćwiczeniach, gdy mięśnie są ciepłe i elastyczne. Rozciąganie powinno być przeprowadzane powoli i delikatnie, w całkowicie kontrolowany sposób. Pewne rozwiązanie stanowią również środki przeciwspastyczne przepisywane przez lekarza. Stosuje się je głównie w celu zniwelowania skurczów. Mogą być przyjmowane w formie kapsułek lub jako zastrzyki. Czasami przyczyną problemu jest nieprawidłowa pielęgnacja malucha. Podczas wizyty u fizjoterapeuty rodzice mogą poćwiczyć poprawny sposób podnoszenia, odkładania oraz karmienia niemowlęcia.

Szukając zakładu oferującego fizjoterapię dzieci w Poznaniu, można natrafić na ofertę  gabinetu Baby Fizjo. Zatrudnia on fizjoterapeutów specjalizujących się w rozmaitych metodach fizjoterapii niemowląt. Oprócz zabiegów mających poprawić napięcie mięśni do wyboru są także inne terapie, w tym leczenie asymetrii, kolki oraz skoliozy. W razie jakichkolwiek pytań rodzice mogą skorzystać ze wsparcia ze strony pracowników. Na stronie internetowej zakładu znajduje się szereg artykułów dotyczących różnych form rehabilitacji oraz właściwej pielęgnacji. Są one źródłem wiedzy dla chorych i ich opiekunów.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.babyfizjo.pl/
Numer telefonu: 607339111
Miejscowość: Poznań
Adres: Starołęcka 115
Kod pocztowy: 61-341

Firma została dodana: 2022-12-26
Źródła:
https://www.babyfizjo.pl/Autor wpisu: Konstanty Piotrowski


Działalności z tej samej branży

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
Ekoprodet
ul. Os. Rusa 45, 61245 Poznań
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno