Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Gabinet Podologiczny PodoCare-ComplexWrastający paznokieć – co robić?


Wrastanie paznokci może być bolesne i frustrujące. Na szczęście większość tego typu przypadłości ma łagodny przebieg i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Jeśli objawy utrzymują się dłużej lub stają się coraz bardziej dotkliwe, należy zwrócić się o pomoc do podologa lub do lekarza ortopedy.

Najczęstsze objawy wrastania paznokcia to ból, zaczerwienienie i opuchlizna w pobliżu krawędzi palca. W wielu przypadkach może temu towarzyszyć niewielki guzek lub zgrubienie w pobliżu paznokcia – jest to miejsce, w którym wrasta on pod skórę. Problem można wyeliminować samemu, mocząc palce w ciepłej wodzie przez 15 minut dziennie lub używając pumeksu, aby delikatnie usunąć martwą skórę wokół paznokcia. Należy również stosować krem antyseptyczny na dotkniętym obszarze i nosić wygodne buty. Jeśli ból i opuchlizna narastają, poleca się skontaktować się ze specjalistą. W przypadku powtarzających się epizodów wrastania paznokci warto zgłosić się do podologa, który ustali odpowiedni plan leczenia. Zabiegi na wrastający paznokieć oferuje firma  Podocare Complex, która działa w Bydgoszczy. Pracują dla niej eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży. Pozbycie się przypadłości zajmuje mniej niż 30 minut i jest przeprowadzane podczas jednej wizyty. Na samym początku podolog usuwa stan zapalny, stosując do tego odpowiednie preparaty. Następnie dokonuje aplikacji specjalnej klamry, która reguluje sposób rośnięcia płytki paznokciowej. Noszenie klamry nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Klient otrzymuje również wyczerpujące informacje na temat tego, jak prawidłowo dbać o zdrowie i estetykę stóp. W ofercie gabinetu znajduje się również wiele innych usług pielęgnacyjnych, takich jak pedicure czy usuwanie modzeli.

Na problemy z wrastającymi paznokciami szczególnie narażeni są cukrzycy, a także osoby noszący zbyt ciasne obuwie lub nieprawidłowo obcinające paznokcie. Dlatego podczas wszelkich zabiegów na stopy należy stosować wysterylizowane przyrządy, co zapobiegnie rozwojowi infekcji.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: http://www.podocare-complex.pl/
Numer telefonu: 664086227
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Karłowicza 22
Kod pocztowy: 85-092

Firma została dodana: 2022-12-28
Źródła:
http://www.podocare-complex.pl/podologia/wrastajacy-paznokiec-zabiegAutor wpisu: Izabela Kalinowska


Działalności z tej samej branży

Zwiedzaj Toruń
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
Wycieczkownia
ul. Bażyńskich 8, 87100 Toruń
P.P.H.U "PROD-MASZ" Grzegorz Gwisdalla
ul. Kolejowa 8c, 89506 Kęsowo