Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Nowoczesna MedycynaGinekolog endokrynolog w Opolu - kiedy może pomóc?


Hormony, czyli substancje wydzielane przez gruczoły dokrewne znajdujące się w organizmie człowieka, mają olbrzymi wpływ na jego samopoczucie, zdrowie i wygląd, większy niż to nawet wydaje się wielu osobom. Z tego powodu nierzadko nie zdają one sobie sprawy z tego, że problemy i zaburzenia, jakich doświadczają, są spowodowane właśnie przez nieprawidłową gospodarkę hormonalną. Problemy te mogą być zaś bardzo różne, jak pogorszona kondycja włosów, nagły spadek wagi czy przybranie na niej, podwyższone libido czy uczucie znużenia i zmęczenia.

W przypadku, gdy gospodarka hormonalna nie funkcjonuje tak, jak powinna, pacjent musi zgłosić się do specjalisty zajmującego się pracą gruczołów dokrewnych, czyli endokrynologa. W publicznych placówkach zwykle kieruje do niego lekarz rodzinny. Co ważne, kobiety w niektórych sytuacjach mogą być skierowane do ginekologa endokrynologa, który zajmuje się typowo kobiecą gospodarką hormonalną. Tak bywa w przypadku wypadania włosów, złego stanu cery w dorosłym wieku, a także w przypadku na przykład nadmiernego owłosienia czy problemów z zajściem w ciążę. Opisujący swoją ofertę na stronie nowoczesnamedycyna.eu ginekolog endokrynolog z Opola bardzo często pomaga też kobietom zmagającym się ze złymi skutkami menopauzy. Panie nieradzące sobie z objawami tego normalnego procesu, niemogące normalnie funkcjonować na przykład ze względu na uderzenia gorąca, drażliwość czy bezsenność, zgłaszają się do tego lekarza na przykład po kurację hormonalną.

Oczywiście lekarz, mając udzielić pacjentowi odpowiedniej pomocy, nie tylko przeprowadza z nim wywiad lekarski i dopytuje o wszelkie objawy i styl życia, ale też zleca badania, polegające między innymi na oznaczeniu stężenia hormonów we krwi. Na tej podstawie stawia diagnozę i wdraża odpowiednie leczenie. Często ma ono formę podawania pacjentce leków zastępujących hormony, ale czasami na przykład na problemy skórne czy bolesne miesiączki stosuje się tabletki antykoncepcyjne - czyli także środki hormonalne.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://nowoczesnamedycyna.eu/
Numer telefonu: 606 252 552
Miejscowość: Folwark
Adres: Krapkowicka 4
Kod pocztowy: 46-061

Firma została dodana: 2023-01-11
Źródła:
https://nowoczesnamedycyna.eu/Autor wpisu: Konstanty Piotrowski


Działalności z tej samej branży

AZTECH
ul. Powstańców 70, 47220 Kędzierzyn Koźle
Graintech Sp. z o.o.
ul. Akacjowa 2E, 49318 Skarbimierz-Osiedle
Apteka Urtica
ul. Królowej Jadwigi 12, 47232 Kędzierzyn-Koźle