Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

PsychoterapiaJDJak wygląda psychoterapia dzieci i młodzieży, którą prowadzi psycholog w Swarzędzu?


Obserwacja dzieci i młodzieży przez rodziców to jeden z ważniejszych obowiązków. To właśnie oni powinni jako pierwsi zauważyć zmiany w zachowaniu dziecka lub niepokojące sygnały. Wynika to głównie z faktu, że w domu z najbliższymi dzieci czują się najpewniej, a co za tym idzie, zachowują naturalnie. Sprawdź, co powinno zaniepokoić rodziców w zachowaniu dziecka oraz jak wygląda wizyta u psychoterapeuty dzieci i młodzieży.

Co powinno zaniepokoić rodziców w zachowaniu dziecka? Kiedy udać się do psychologa?

Rodzice nie muszą znać wszelkich dostępnych na świecie metod oceny dziecka i ewentualnych niepokojących sygnałów. Przede wszystkim nie jest to ich funkcja – powinni zapewnić potomstwu miłość, bliskość i bezpieczeństwo. Warto jednak zapamiętać kilka najważniejszych zachowań, po których powinna zapalić się czerwona lampka. Należą do nich:

  • kłopoty w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych,
  • nadwrażliwość sensoryczna,
  • nieumiejętność adaptacji do zmian,
  • nieumiejętność naśladowania,
  • powtarzanie określonych, ale pozbawionych funkcjonalności ruchów,
  • schematyczność w zabawie,
  • trudność w rozwoju mowy,
  • unikanie kontaktu fizycznego.

W przypadku dzieci wizyta u specjalisty, na przykład w gabinecie psychoterapiaJD, powinna zostać rozważona w przypadku problemów ze snem dziecka, kłopotami z koncentracją, a także zdarzeniami potencjalnie traumatogennymi – rozwód rodziców, duże zmiany w życiu czy też śmierć bliskiej osoby i związana z nią żałoba.

Jak wygląda wizyta u psychologa dzieci i młodzieży?

Pierwsze spotkanie, jakie oferuje psycholog w Swarzędzu to konsultacja w celu zebrania wywiadu, a także poznania oczekiwań rodziców. W takim samym stopniu ważny jest cel wizyty, jak i powód zgłoszenia się rodziców z dzieckiem na terapię. Dalsza część pomocy, czyli kolejne sesje, najczęściej odbywają się bez udziału rodziców, jedynie spotkania terapeuty z dzieckiem. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdy rodzice mogą, a nawet powinni być obecni na sesji terapeutycznej. Taka decyzja należy jednak tylko i wyłącznie od psychologa dziecięcego i musi w jak największym stopniu zapewniać bezpieczeństwo i komfort klienta, a także mieć na uwadze cele, jakie mają zostać osiągnięte. Najważniejsze w psychoterapii dzieci i młodzieży jest niesienie pomocy dzieciom w pierwszej kolejności, a następnie pomoc i poprawa sytuacji całej rodziny.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://psychoterapiajd.pl/
Numer telefonu: 739 039 919
Miejscowość: Swarzędz
Adres: Kilińskiego 36
Kod pocztowy: 62--02

Firma została dodana: 2023-01-11
Źródła:
https://psychoterapiajd.pl/oferta/psychoterapia/dzieci-mlodziezy/Autor wpisu: Jerzy Michalak


Działalności z tej samej branży

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
Ekoprodet
ul. Os. Rusa 45, 61245 Poznań
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno