Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Centrum Terapii Dzieci z Problemami SzkolnymiTerapia integracji sensorycznej w Krakowie – gdzie szukać specjalisty?


Terapia integracji sensorycznej (ang. Sensory Integration Therapy) to forma zajęć, które skupiają się na integracji informacji sensorycznych. Jest ona skierowana przede wszystkim do dzieci, które mają problemy z przetwarzaniem i reagowaniem na bodźce. Podczas terapii stosowane są różnego rodzaju sensoryczne stymulacje, w tym poprzez ruch i dotyk. Zajęcia wpływają również na zmysł wzroku i słuchu, a także pomagają ćwiczyć równowagę. Terapia zwykle odbywa się w formie zabaw i aktywności.

Tego typu terapia jest szeroko stosowana u  dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm, zespół Aspergera, zespół Tourette’a, ADHD, dyspraksja oraz z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Jednak warto podkreślić, że terapia sensoryczna nie jest jedyną metodą łagodzenia tych zaburzeń i zawsze powinna być przeprowadzana pod nadzorem wykwalifikowanego terapeuty zajęciowego. Taka osoba ma zazwyczaj wykształcenie na poziomie magisterskim w dziedzinie terapii zajęciowej. Do tego powinna ukończyć dodatkowe szkolenia i certyfikaty w zakresie terapii integracji sensorycznej. Na początku specjalista przeprowadza ocenę sensoryczną, aby zidentyfikować problemy i określić formę terapii. Na tej podstawie tworzy specjalny program, skupiając się przede wszystkim na stymulacji zmysłów.

Więcej informacji na temat zaburzeń związanych z reagowaniem na bodźce znajduje się na stronie internetowej problemyszkolne.pl. Centrum terapii opisane pod tym adresem organizuje terapię integracji sensorycznej w Krakowie. Ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Zatrudnia sprawdzonych terapeutów, którzy mają odpowiednie podejście do dzieci. Zwiększa to szanse na osiągnięcie szybkich efektów. Pracownicy stale podnoszą swoje kompetencje. Terapia pozwala walczyć z problemami w nauce głównie poprzez stymulowanie mózgu, a także odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń fizycznych. Poza tym placówka pomaga dzieciom cierpiącym na dysleksję, dysgrafię, ADHD oraz ADD.  Każde dziecko może liczyć na indywidualne podejście ze strony terapeuty.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://problemyszkolne.pl
Numer telefonu: 605 243 316
Miejscowość: Kraków
Adres: Jana Piltza 44
Kod pocztowy: 30-392

Firma została dodana: 2023-03-24
Źródła:
https://problemyszkolne.pl/integracja-sensoryczna.htmlAutor wpisu: Konstanty Piotrowski


Działalności z tej samej branży

MICHAŁ KRYNICKI AUDIOTOUR
ul. Adama Prażmowskiego 19E, 30399 Kraków
Monitoring & IT
ul. Tetmajera 19, 31352 Kraków
toauto.center
ul. Zakopiańska 70A, 30418 Kraków