Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

K9 & MED Traning CenterKurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – jaka jest cena, długość i tematyka?


Polskie prawo zobowiązuje świadka wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia do udzielenia pomocy poszkodowanym, dlatego też wiele osób rozważa zapisanie się na szkolenie. Co warto wiedzieć na temat kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Podczas zajęć uczestnicy poznają taktyki działania podczas różnego rodzaju wydarzeń, zasady segregacji poszkodowanych czy ewakuacji osób z miejsc niebezpiecznych. Poza tym kursanci nauczą się poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci oraz opatrywania ran, stabilizacji złamanych kończyn. Prowadzący poruszy także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa poszkodowanego oraz osób udzielających pomocy. Dodatkowo słuchacze dowiedzą się więcej o sprzęcie ratowniczym. Kurs trwa 66 godzin. Warto wiedzieć, że tematyka jest ściśle określona w rozporządzeniu i ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym, więc słuchacze mogą mieć pewność, że zdobyta wiedza będzie aktualna. Aby otrzymać certyfikat, należy zdać egzamin składający się z testu oraz ćwiczeń praktycznych. Uzyskany tytuł ratownika jest ważny przez trzy lata. Koszt zależy od różnych czynników, między innymi liczby uczestników, ilość zużytych materiałów opatrunkowych.

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w przystępnej cenie znajduje się w ofercie firmy K9&MED Training Center. Szkolenie odbywa się stacjonarnie i trwa sześć dni w trybie od piątku do niedzieli. Grupy są niewielkie, więc prowadzący będzie mieć wystarczająco dużo czasu dla każdego kursanta. Nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej odbywa się na manekinach osób dorosłych oraz dzieci. Poza tym uczestnicy nauczą się tamowania krwotoków, unieruchamiania złamań czy opatrywania ran. Instruktor pokaże rozmaite zestawy ratownicze oraz sprzęt ratunkowy. Program jest zgodny ze wszystkimi obecnie obowiązującymi aktami prawnymi. Należy zaznaczyć, że podmiot oferuje także możliwość recertyfikacji dla osób, które już mają certyfikat i chcą go uaktualnić. Dokładne informacje na temat oferty, cennik i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej.

Poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych to umiejętności, które warto nabyć. Dzięki nim dana osoba będzie czuła się pewniej podczas trudnej sytuacji i podejmie odpowiednie czynności przed przyjazdem karetki.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://k9med.pl
Numer telefonu: 516024319
Miejscowość: Gliwice
Adres: Płażyńskiego 38
Kod pocztowy: 44-100

Firma została dodana: 2023-06-11
Źródła:
https://k9med.pl/szkolenia-kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocyAutor wpisu: Jerzy Zawadzki


Działalności z tej samej branży

Netpaka.eu
ul. Powstańców Śląskich 54, 42700 Lubliniec
KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. Kasztanowa 12, 42700 Lubliniec