Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Frankowicze.netKiedy możliwe jest unieważnienie umowy frankowiczów?


Kredytobiorcy spłacający zadłużenia we frankach szwajcarskich muszą zmagać się z niemałymi comiesięcznymi ratami. Część z nich zdecydowała się zawalczyć w sądzie o tzw. odfrankowanie kredytu lub całkowite unieważnienie zobowiązania. Samodzielna walka z przedstawicielami banku jest trudna, dlatego wiele osób podejmuje współpracę z adwokatami specjalizującymi się w prowadzeniu tego typu spraw. 

Należy jednak podkreślić, że nie każdy kredyt będzie można unieważnić. Wszystko zależy od danej sytuacji oraz zapisów umieszczonych w podpisanej przez klienta umowie bankowej czy dodatkowych aneksach. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia batalii sądowej jest więc dokładne przeanalizowanie każdego punktu posiadanego dokumentu w celu znalezienia niedozwolonych zapisów, które będzie można wykorzystać w sądzie. Na stronie frankowicze.net udostępniono wiele ważnych informacji dotyczących kredytów w CHF. W jednym miejscu znajdują się newsy, wyroki frankowiczów, wizytówki i rankingi kancelarii adwokackich podejmujących się prowadzenia spraw kredytów we frankach, a także liczne porady. 

Kiedy frankowicze mogą ubiegać się o unieważnienie umowy?

Niektóre banki w umowach zawieranych z klientem stosowały tzw. klauzule abuzywne, które są niezgodne z prawem. Odpowiedzialność za wahania kursu franka szwajcarskiego (zgodnie z zapisami dokumentu) spoczywała głównie na kredytobiorcy, który często nie został dokładnie poinformowany o działaniu kredytu frankowego. Najczęściej niedozwolone klauzule dotyczyły kredytów denominowanych.

Unieważnienie kredytu powoduje natychmiastowe zaprzestanie spłaty zobowiązań. Co ważne, klient może złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczeń do czasu prawomocnego wyroku już podczas trwającego procesu, dzięki czemu nie będzie musiał płacić rat od momentu rozpoczęcia „walki” z bankiem. Po pozytywnym wyroku unieważniającym obie strony umowy są zobowiązane do zwrotu pobranych świadczeń — bank oddaje wszystkie wpłacone raty kredytowe oraz prowizje i składki ubezpieczeniowe, natomiast klient zwraca wyłącznie sumę otrzymanej kwoty kredytu. Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://frankowicze.net/
Numer telefonu:
Miejscowość:
Adres:
Kod pocztowy: -

Firma została dodana: 2023-09-23
Źródła:
https://frankowicze.net/uniewaznienie-umowy-kredytu-we-frankach-co-to-jest/Autor wpisu: Izabela Kalinowska


Działalności z tej samej branży

PROEKOART DOMY ENERGOOSZCZĘDNE SP. Z O.O.
ul. Oławska 27-29, 50123 Wrocław
NAWITEL Sp. z o.o. sp. k.
ul. Atramentowa 10, 55040 Kobierzyce
F.H.U AKA Ewelina Brach
ul. Nowe Miasto 4, 59975 Sulików