Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

PPHU "BU-MOR"Karta oceny ryzyka na stanowisku pracy - podstawowe informacje


 

Pełnienie codziennych obowiązków w pracy może wiązać się z wystąpieniem niepożądanych, niebezpiecznych zdarzeń, które doprowadzą do uszczerbku na zdrowiu. Pracodawca jest zobowiązany do zapobiegania wypadkom poprzez dostarczenie osobom zatrudnionym odpowiedniej odzieży ochronnej i innych zabezpieczeń czy wysłanie ich na szkolenia dotyczące bezpieczeństwa. Z tego względu należy przygotować ocenę ryzyka zawodowego, która wyszczególni wszelkie zagrożenia.

Karta oceny ryzyka na stanowisku pracy to dokument, który powinien być przygotowany przez profesjonalistów dobrze znających aktualne przepisy. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią najwyższą jakość, jest skorzystanie z usług firmy BU-MOR. Przedsiębiorstwo kieruje ofertę do podmiotów gospodarczych działających w rozmaitych branżach, np. administracji, budownictwie. Sporządzony przez fachowców dokument zawiera szczegółowe informacje na temat struktury organizacyjnej danego podmiotu, charakterystykę miejsca pracy i pracowników (z uwzględnieniem kobiet w ciąży, osób z niepełnosprawnością) oraz opis wszystkich zagrożeń. Wśród nich może znaleźć się nadmierny hałas, stosowanie środków chemicznych, obecność gorących powierzchni, śliskiej podłogi czy maszyn przemysłowych, różnych urządzeń elektrycznych. Poza tym jednym z zagrożeń może być niekorzystny mikroklimat panujący w zakładzie oraz nieodpowiednie oświetlenie. Dodatkowo karta zawiera instrukcję dotyczącą tego, w jaki sposób można zapobiec wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń, np. poprzez przekazanie pracownikom butów antypoślizgowych, specjalnej odzieży ochronnej czy wysłanie ich na specjalne szkolenie. Należy zaznaczyć, że ocena ryzyka zawodowego powinna być co jakiś czas aktualizowana. Najlepiej co kilkanaście miesięcy. Co więcej, nowa karta musi być zawsze przygotowana w sytuacji, gdy w danej firmie powstają nowe miejsca pracy lub pojawia się inny sprzęt. Na samym końcu warto podkreślić, że w skład zespołu dokonującego oceny, wychodzą również przedstawiciele pracowników, lekarze oraz osoby kierujące zespołem pracowników, dla których dokument jest przygotowywany. Dzięki temu ocena może być rzetelna, uwzględniać wszystkie problemy.

Aby mieć pewność, że miejsce pracy będzie bezpieczne dla pracowników, warto podjąć współpracę ze doświadczonymi specjalistami.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://ocenaryzykazawodowego.com
Numer telefonu: 507 022 814
Miejscowość: Oświęcim
Adres: Zagrodowa 67
Kod pocztowy: 32-600

Firma została dodana: 2023-09-26
Źródła:
https://ocenaryzykazawodowego.com/Autor wpisu: Joanna Przybylska


Działalności z tej samej branży

MICHAŁ KRYNICKI AUDIOTOUR
ul. Adama Prażmowskiego 19E, 30399 Kraków
Monitoring & IT
ul. Tetmajera 19, 31352 Kraków
toauto.center
ul. Zakopiańska 70A, 30418 Kraków