Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka s.c.Dla kogo terapia ręki we Wrocławiu?


Różnego rodzaju nieprawidłowości w rozwoju dzieci są obecnie niestety diagnozowane coraz częściej - choć ma to związek nie tylko z ich faktycznie częstszym występowaniem, ale też stale wzrastającą wiedzą i świadomością na takie tematy. Wszak jeszcze kilkanaście lat temu mało kto wiedział, czym jest autyzm, obecnie zaś pojęcie to pada w przestrzeni publicznej bardzo często. Warto bacznie obserwować swoje dziecko, bo choć niektóre niedostatki mogą być normalne i dziecko szybko nadrobi deficyty, inne świadczą o istnieniu nieprawidłowości i mogą wymagać pomocy.

Warto przy tym wiedzieć, że dużą część z nieprawidłowości można wyeliminować dość prosto, potrzeba jedynie czasu, wysiłku ze strony dziecka oraz zaangażowania - przy czym wysiłek ten nie będzie tak duży, gdyż terapie dla dzieci często mają formę zabawy. Pozwalają zaś wyćwiczyć pewne umiejętności czy skłonić mózg do prawidłowej pracy - tak działają między innymi ćwiczenia związane z integracją sensoryczną, jakich ofertę można znaleźć na stronie zmyslek-si.pl. Inną opcją dla klientów z Wrocławia jest terapia ręki, przydatna w przypadku dzieci mających obniżone napięcie mięśniowe i przez to problem z chwytnością dłoni czy koordynacją ich ruchów. Takie problemy nieraz dają się zauważyć dopiero w późniejszym wieku, np. kiedy przychodzi do nauki sznurowania butów czy pisania. Problemy w tym zakresie nie zawsze wskazują na niechęć dziecka do takich zajęć czy jego słabe umiejętności - mogą być spowodowane niedostatecznym napięciem mięśni, co koniecznie trzeba zweryfikować. Inną przyczyną mogą być zaburzenia integracji sensorycznej, skutkujące dyskomfortem przy dotykaniu pewnych materiałów czy faktur.

Zajęcia w ramach terapii są każdorazowo dobierane indywidualnie.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://zmyslek-si.pl/
Numer telefonu: 724363830
Miejscowość: Wrocław
Adres: Korfantego 11
Kod pocztowy: 53-021

Firma została dodana: 2023-09-29
Źródła:
https://zmyslek-si.pl/terapia-si-reki/Autor wpisu: Dariusz Szczepański


Działalności z tej samej branży

PROEKOART DOMY ENERGOOSZCZĘDNE SP. Z O.O.
ul. Oławska 27-29, 50123 Wrocław
NAWITEL Sp. z o.o. sp. k.
ul. Atramentowa 10, 55040 Kobierzyce
F.H.U AKA Ewelina Brach
ul. Nowe Miasto 4, 59975 Sulików