Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

Netpaka.euList przewozowy - wszystko co musisz wiedzieć


Statystyki nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Usługi transportowe cieszą się na współczesnym rynku rosnącą popularnością,  nie tylko wśród właścicieli przedsiębiorstw, ale również klientów indywidualnych. Rzeczony „trend” utrzymuje się od kilku lat. Osoby prywatne traktują przywołane rozwiązanie jako lepszą alternatywę dla wolno oraz nieefektywnie działającej poczty.

Należy pamiętać, że zarówno przewóz wielkogabarytowych towarów jak i zwyczajnych, standardowych przesyłek wymaga przestrzegania specjalistycznych procedur. By zawrzeć umowę z przedsiębiorstwem spedycyjnym nie wystarczy ustnie uzgodnić warunki dostawy. Potrzeba czegoś więcej - formalnego potwierdzenia dokonania transakcji, jakimi jest list przewozowy. Co warto o nim wiedzieć? Istnieje kilka istotnych kwestii, na które dobrze byłoby zwrócić szczególną uwagę, a mianowicie:

  • zawartość dokumentu

Powinny się w nim znaleźć przede wszystkim takie informacje jak na przykład: dane nadawcy i odbiorcy przesyłki, parametry ładunku (waga, wielkość, szacowana wartość, etc.), określenie miejsca załadunku i rozładunku czy specyficzne instrukcje dotyczące sposobu przewozu

  • ilość egzemplarzy

Dokument wystawia się zazwyczaj w czterech egzemplarzach. Oryginał trafia do odbiorcy, kopie pozostają w rękach przewoźnika oraz nadawcy przesyłki, z czego jedna służy pokwitowaniu odbioru.

  • funkcje, jakie pełni dokument

Jego rola nie ogranicza się wyłącznie do potwierdzania transakcji między klientem a firmą transportową czy informowania przewoźnika, o tym co zawiera przesyłka i jak należy się z nią obchodzić. Stanowi również podstawę dochodzenia swoich roszczeń na drodze reklamacji (w razie gdyby towar uległ uszkodzeniu podczas transportu).

 

Wzór listu przewozowego można znaleźć na stronie internetowej portalu netpaka.eu.  To jedna z największych i najprężniej działających giełd transportowych. Zrzesza klientów indywidualnych i przedsiębiorstwa spedycyjne, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Pozwala na szybkie i stałe pozyskiwanie zleceń.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://netpaka.eu/
Numer telefonu:
Miejscowość: Lubliniec
Adres: Powstańców Śląskich 54
Kod pocztowy: 42-700

Firma została dodana: 2019-06-07
Źródła:
https://netpaka.eu/porady/list-przewozowy-sprawdz-wzorAutor wpisu: Konstanty Piotrowski


Działalności z tej samej branży

KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
GREENHOUSE SERVICE S.C.
ul. Kasztanowa 12, 42700 Lubliniec
SiApre
ul. Oświecenia 4, 42520 Dąbrowa Górnicza