Dołącz do grona najlepszych firm usługowych i sprzedażowych w Polsce

Każda firma, którą znajdziesz na naszej stronie to sprawdzony partner w interesach. Zaufaj nam i zyskaj wymierne korzyści w postaci wyboru najlepszego możliwego usługodawcy!

WOLSTALWOLSTAL • Projektowanie wzmocnień konstrukcji


Bogaty wybór surowców kompozytowych umożliwia znalezienie najlepszych materiałów wzmacniających konstrukcje. Niektóre obiekty wymagają bowiem dodatkowego wzmocnienia, co wynika z powstałych zniszczeń oraz pogorszonego stanu technicznego na skutek użytkowania czy upływu czasu. Przydaje się ono w przypadku zmiany funkcji obiektu lub jego przebudowy, polegającej na wycinaniu otworów czy usuwaniu słupów. Projektowanie wzmocnień okazuje się niezbędne, gdy popełniono błędy wykonawcze oraz na skutek uderzenia pojazdów.

Jest ono zalecane zawsze wtedy, gdy konieczne jest zmniejszenie rozwartości rys lub zmiana schematu statycznego. Wzmocnienia minimalizują obciążenia użytkowe i zwiększają bezpieczeństwo przebywania w obiekcie. Jeszcze w niedalekiej przeszłości jedyną metodą wzmacniania konstrukcji było montowanie elementów nośnych w formie stalowych belek. Jednakże dzisiaj coraz więcej specjalistów sugeruje wykorzystywanie kształtek, mat oraz taśm z włókien węglowych. Projektowanie wzmocnień konstrukcji warto powierzyć fachowcom. Numery kontaktowe do nich znajdują się na stronie wolstal.com. Prowadzi ją firma o dużej renomie, która do każdego zadania podchodzi z należytą starannością.

Rozwiązania tego typu są jednoznaczne z przywróceniem początkowych parametrów użytkowych, które zostały utracone w efekcie uszkodzenia elementów lub naturalnego zużycia. Jednym z najtrudniejszych technicznie zadań jest wzmocnienie całej konstrukcji, polegające na zwiększeniu jej nośności bądź sztywności. Takie projekty powinny zawierać obliczenia statyczno-wytrzymałościowe, dokładną analizę aktualnej sytuacji, ocenę stanu obiektu oraz wybór najlepszych materiałów.

Wzmocnienie warto przeprowadzić zawsze wtedy, gdy niezbędna jest redukcja ugięć lub gdy występuje zagrożenie wystąpienia obciążeń dodatkowych. Specjaliści zalecają wdrożenie takich działań w momencie dostrzeżenia błędów wykonawczych oraz przemieszczania się podłoża. Rozwiązanie to poprawia warunki użytkowania  konstrukcji i zwiększa bezpieczeństwo osób.Zostaw komentarz o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.wolstal.com/
Numer telefonu: +48 613 071 111
Miejscowość: Poznań
Adres: Obornicka 330
Kod pocztowy: 60-689

Firma została dodana: 2020-10-27
Źródła:
https://www.wolstal.com/Autor wpisu: Alex Urbański


Działalności z tej samej branży

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
Ekoprodet
ul. Os. Rusa 45, 61245 Poznań
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno